DZIECKO NA WARSZTAT – zapisy do II edycji

Dopiero co stresowałam się spotkaniem podsumowującym I edycji DZIECKA NA WARSZTAT, a tu już prawie koniec wakacji i czas się wziąć do roboty. I rozpocząć II edycję DnW. No i zapisy do II edycji!

Zapisy do II edycji DZIECKA NA WARSZTAT trwają od dziś do 12 września 2014.

Zasady:

II edycja DZIECKA NA WARSZTAT będzie bardzo podobna w założeniach do pierwszej: robimy warsztaty dla (przede wszystkim) naszych dzieci. Chodzi o to, żeby jak najbardziej była to nauka przez zabawę, a nie „wkuwanie”. Relacje z warsztatów – publikujemy jednego dnia na naszym blogu.

II edycja DZIECKA NA WARSZTAT znów będzie trwała 10 miesięcy – od września 2014 do czerwca 2015. Pierwszy warsztat – będzie otwierający – to znaczy nie będzie obowiązku jego zrobienia. Ale fajnie będzie się z innymi warsztatami układał w logiczną całość.

Poniżej pełny harmonogram i tematy warsztatów w II edycji DZIECKA NA WARSZTAT. Przede wszystkim – DZIECKO NA WARSZTAT rusza w świat! Przez 10 miesięcy będzie podróżować po całym świecie. Warsztat będzie realizowany w dwóch wymiarach – geograficznym oraz tematycznym. To znaczy, że w każdym miesiącu oprócz dowiadywania się o różnych miejscach, będzie też temat przewodni.

To, że będzie temat przewodni, nie oznacza, że ma to być jedyny temat, na którym się skupicie. Ale ten – jest obowiązkowy dla wszystkich biorących udział w projekcie. Oczywiście, jeśli chcecie możecie też dla swojego cyklu warsztatów dodać Wasz „znak specjalny” – tak, jak zrobiliśmy to my w przypadku projektu W 7 bajek dookoła świata (my wybraliśmy sobie, że każdy warsztat będzie koronowany przygotowaniem jakiegoś deseru z omawianego zakątka świata).

zapisy do II edycji

II edycja – harmonogram, tematy, miejsca

A harmonogram podróży DZIECKA NA WARSZTAT wygląda następująco:

29 września – warsztat dotyczący najbliższego otoczenia – Waszego środowiska lokalnego (i tu – lokalność rozumiana jest dowolnie! – może być region, może być miasto, może być kraina historyczna albo na przykład bardzo ciekawa ulica, na której mieszkacie). Temat przewodni: legenda/opowieść/historyjka/bajka
27 października
- warsztat dotyczący Polski [edit: warsztat dotyczący Polski lub kraju, w którym obecnie mieszkacie]- wszak zanim wyjedzie się poza granice, należy dobrze poznać swój kraj. Temat przewodni: znana/wybitna osoba
24 listopada – Dziecko na Warsztat w Afryce. Temat przewodni: rękodzieło/sztuka ludowa. Oczywiście temat przewodni powinien dotyczyć Afryki.
22 grudnia – Podróż do Ameryki Południowej. A że okres okołoświąteczny to tematem przewodnim będą święta/tradycje/zwyczaje związane z Ameryką Południową.
26 stycznia - Pora na Amerykę Północną. Temat przewodni: muzyka/piosenka
23 lutego - Będzie zimno, bo Dziecko na Warsztat rusza na podbój Antarktydy. Temat przewodni: świat przyrody (i fauna i flora :)).
30 marca – W marcu będziemy w Australii. Temat przewodni to sztuka
27 kwietnia – Odwiedzimy świat orientu czyli Azję. Tematem przewodnim będzie język
25 maja – Wracamy do Europy. Temat przewodni: kulinaria
22 czerwca - jeśli lubicie podróże – to ten warsztat zdecydowanie dla Was :) – możecie wybrać swój ulubiony kraj i wziąć go na warsztat :). Temat przewodni: zabytki

I jeszcze parę słów wyjaśnienia: macie absolutną dowolność w tworzeniu warsztatu, poza tym, co wyżej narzucone. Jeśli tematem jest kontynent – możecie skupić się na jednym państwie, lub pobawić się kilkoma, albo też całym kontynentem. Poza tematem przewodnim oczywiście możecie też podejmować inne tematy z dziećmi.

Co jeszcze?

Do wspólnego porozumiewania się będziemy mieć grupę mailingową na google – nie bójcie się, nie musicie mieć tam konta. Będzie też grupa n a FB dla tych mam, które są na FB.

Nowa zasada!

Do tej zasady zainspirowała mnie Ila z Kreatywnym Okiem. Otóż – po każdym warsztacie – każda z mam jest zobowiązana do polinkowania na FB warsztatów z minimum 5 innych blogów biorących udział w projekcie. Nie powiem – fajnie byłoby, gdybyście parę słów od siebie też skrobnęły – co Was urzekło itp. I dobrze byłoby, gdybyście za każdym razem wybierały inne blogi :). No ale, jeśli Was coś urzecze specjalnie – nie będę w to wnikać.

WAŻNE – możecie udostępniać ten wpis – najlepiej z linkiem do niego, bo tylko tu można się zapisać.

Zapisy do II edycji

Jeśli chcecie się zapisać do II edycji DZIECKA NA WARSZTAT – proszę wypełnijcie poniższy formularz. Tylko w ten sposób przyjmuję zapisy. A potem – potem będziemy już rozmawiać mailami i grupą na FB :)

NABÓR DO II EDYCJI PROJEKTU DZIECKO NA WARSZTAT ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY.

46 myśli nt. „DZIECKO NA WARSZTAT – zapisy do II edycji

    • Nie, nie ma. Wszystko zależy od Ciebie :). W pierwszej edycji najmłodsze dzieci miały chyba 16 miesięcy przy starcie projektu :). Wszystko zależy od Twojej inwecji i pomysłowości!

      Odpowiedz
  1. Porankowa Rodzina melduje się na pokładzie! Uruchamiamy Warsztat po raz pierwszy i już się cieszymy z udziału. Na Warsztat „wrzucamy” nasze dwie dziewczyny (pierwszo – i drugoklasistkę) oraz nas samych – wszak każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, prawda? Pozdrawiamy!

    Odpowiedz
  2. Zgłoszeni…. Jeśli Sabinka pozwoli….Bo czasu nie przybyło….

    Odpowiedz
  3. Zgłaszam się :)
    … jakieś potwierdzenie zgłoszenia czy coś takiego dostane?

    Odpowiedz
  4. Nadal mam obawy, co do mojej kreatywności, a raczej jej braku w porównaniu do innych mam, ale chyba się skuszę…

    Odpowiedz
  5. To i ja się zgłaszam. Tematyka bardzo mi się podoba i już się zaczynam zastanawiać co wymyślić,aby zainteresować synka :-)

    Odpowiedz
  6. Tyle sie naogladałam, że zaszalejemy i My z Bąblem i popracujemy z Wami bo pomysł jest świetny. Pozdrawiamy

    Odpowiedz
  7. Nabór zamknięty, a ja mam obawy, że z jakiegoś powodu nas nie ma na liście… Kiedy będzie wiadomo, kto bierze udział?

    Odpowiedz
  8. Pingback: Dziecko na warsztat, tydzień 1- Dublińskie spotkanie z Molly | Zmiana Perspektywy

  9. Pingback: DnW II – Najbliższe otoczenie – legenda, opowieść czyli jak powstały KIELCE | Natalkowo

  10. Pingback: Dziecko na Warsztat | EduDo

  11. Pingback: Szlakiem lubelskich legend | MAMA W DOMU

  12. Pingback: Świat się kręci | Matka Dzika

  13. Pingback: Afryka, tam chce się wracać | Matka Dzika

  14. Pingback: Śrem i zatopiony kościół | Matka Dzika

Dodaj komentarz