Akcesoria wspierające planowanie i organizację w życiu codziennym.

Tempo życia staje się coraz szybsze i wiele rzeczy zapominamy. Warto pomyśleć co może pomóc w lepszej organizacji i planowaniu codziennych spraw i obowiązków.

Lista zadań i ich realizacja

Codziennie ustalane są plany i zadanie, jakie będą wykonane. Dobrze jest znaleźć sposób na wykreślanie już zrealizowanych punktów planu. Pomocny może być kołonotatnik. Swobodnie możemy wyrywać kartki, by lista była bardziej czytelna. W ten sposób również łatwo można zobaczyć postęp realizacji zadań. Warto zaczynać od początku roku takie zmiany. To dobry okres do wprowadzenia procesu planowania w życiu codziennym oszczędzić czas poświęcany na obowiązki.

Systematyczność i wykonywanie notatek

Żaden plan nie pomoże, jeżeli nie będziemy uzupełniać go o nowe wpisy lub nie zanotujemy tego, co chcemy zrobić. Warto mieć stale przy sobie notatnik, aby nie obciążać głowy kolejnymi danymi do zapamiętania. Będzie on pełnił funkcję roboczą i pozwoli ustalenie priorytetów oraz wprowadzanie innych rozwiązań. Od nas zależy czy będzie to połączenie kalendarza z miejscem na zapiski, czy notatnik na wszystko wpadnie do głowy przez cały dzień.

Dobry plan to kreatywność i nowe pomysły.

Kolejne zadania powodują, że zniechęcamy się i zaczynamy mieć zaległości. Dobrze jest każde zadanie przetworzyć w burze mózgów. Może takie podejście pozwoli na wymyślenie nowego sposobu, aby łatwiej wykonać zamierzone działanie. W tym wypadku również przyda się dostęp do notatnika i chwila wolnego czasu. Warto więc czasem zapisywać wiele informacji, bo to może pozwolić na lepsze planowanie i bardziej efektywne działanie. Przełoży się to na więcej wolnego czasu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*