Dlaczego rozbiórka ręczna jest słabym pomysłem?

Prowadzenie prac budowlanych bardzo ciężko jest utrzymać w założonym wcześniej kosztorysie. Standardem jest częste go przekraczanie, w skrajnych przypadkach nawet kilkukrotnie. Nie dziwi więc fakt, że równie często praktykowane są działania mające na celu wprowadzenie różnego rodzaju oszczędności np. poprzez prowadzenie prac wyburzeniowych w sposób ręczny, zamiast przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Ręcznie prowadzenie wyburzenia

Wyburzenie ręczne z pewnością ma pewne zalety, które można by zaliczyć tej metodzie zdecydowanie na plus. Po pierwsze taka forma wyburzenia możliwa jest w przypadku trudno dostępnych miejsc, gdzie sprzęt ciężki zwyczajnie nie wjedzie. Dodatkowo prowadzenie rozbiórki w sposób ręczny umożliwia późniejsze wykorzystanie choć części elementów konstrukcyjnych rozbieranego budynku. Wprowadza to znaczące oszczędności przy stawianiu kolejnego budynku.

Wady ręcznego rozbierania budynków

Niestety taka forma prowadzenia prac rozbiórkowych ma bardzo poważne wady. Przede wszystkim związane z bezpieczeństwem prowadzenia takiego przedsięwzięcia. Oczywiście żadna firma wyburzeniowa nie będzie igrała z życiem swoich pracowników i wszystkie prace realizowane będą w zgodzie ze sztuką i będą odpowiednio zabezpieczone, jednak mimo wszystko pracownicy będą bezpośrednio narażeni na możliwość wypadku. Nie chronić ich będzie żadna maszyny ani strefa bezpieczeństwa. Po drugie tego typu prace z oczywistych względów są zwyczajnie bardziej czasochłonne, co może w negatywny sposób przełożyć się na ogólny kosztorys prac.

Naszą ofertę możesz sprawdzić na: http://pg-wyburzenia.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*