Czeka Cię rozwód? Pomyśl o adwokacie.

W obecnych czasach jest bardzo dużo rozwodów. Pary małżeńskie, zanim zdecydują się na taki krok, powinny rozważyć w pierwszej kolejności separację, która daje dodatkowy czas na przemyślenie decyzji o rozwodzie, a jej skutki prawne są prawie takie same, jak w przypadku rozwodu. Istnieje jedna różnica- małżonkowie podczas trwania separacji orzeczonej przez sąd, nie mogą zawrzeć kolejnego małżeństwa.

Separacja jako wyjście z problemów małżeńskich

W sytuacji, gdy separacja jest już orzeczona, uzyskanie rozwodu jest o wiele łatwiejsze, gdyż sąd ma pełniejszy obraz tego, co się dzieje pomiędzy małżonkami. Jest to potwierdzenie, że więzi łączące kiedyś małżonków, rzeczywiści przestały istnieć.
Jeżeli małżeństwo nie posiada wspólnych dzieci, to sprawa powinna być dość prosta. Bada się tu tylko, czy wina jest obopólna, czy tylko jeden z małżonków przyczynił się do rozpadu małżeństwa, bądź też sąd może na wniosek przeprowadzić rozwody kraków bez orzekania o winie.

prawnicy

Kto jest winny rozpadu małżeństwa?

Małżonek, który zostanie uznany za winnego, musi się liczyć z konsekwencjami takiego wyroku i faktem, że małżonek uznany za niewinnego, może żądać dla siebie środków utrzymania.
Zdarzają się jednak sytuacje, że była żona lub były mąż, chcą wykorzystać orzeczenie sądu w sposób niezgodny z zasadami współżycia społecznego i żądają świadczenia alimentacyjnego zbyt wygórowanego lub w sytuacji, gdy faktycznie nie jest im ono potrzebne.

Pomoc prawnika może być nieunikniona

W takim przypadku należy zdecydować się na pomoc prawnika. Może to być adwokat bądź też radca prawny. Istotne jest to, żeby to była osoba mająca spore doświadczenie w tego typu sprawach.
Nieco inny przebieg mają sprawy o rozwód, gdy są małoletnie, wspólne dzieci. Sąd musi się kierować w pierwszej kolejności dobrem dzieci i ustalić z którym rodzicem będą mieszkać po rozwodzie.
W stosunku do drugiego rodzica musi zostać określony obowiązek alimentacyjny, a w szczególności wysokość tego świadczenia.

Źródło artykułu: kabs.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*