Panele czy drewno?

Chev45_FP_Dab_Elegance.RGB_color

Każdy wie, że urządzanie domu to niełatwa sprawa. Jedną z wielu ważnych kwestii, na które na pewno trzeba wówczas zwrócić uwagę, jest założenie odpowiedniej podłogi. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów podłoża, jednak jako najczęściej stosowane rozwiązania wymienia się panele oraz drewniane płytki. Czym się od siebie różnią i co powinno przesądzić o ostatecznym wyborze?

Zwolennicy drewnianych podłóg podkreślają ich trwałość i zdolność zatrzymywania ciepła. Jako materiał naturalny, świetnie nadaje się dla alergików. Jeśli zastosuje się właściwy gatunek drewna, mogą być spokojnie stosowane w każdym pomieszczeniu. Nie poleca się go jednak, jeśli komuś zależy na dobrej izolacji akustycznej (dopiero dywan może stłumić odgłosy z niższego piętra). Położenie drewnianej podłogi okazuje się też dosyć problematyczne.

Za panelami przemawia przede wszystkim to, że są bardzo łatwe w utrzymaniu – nie trzeba ich bowiem ani cyklinować, ani lakierować. Okazują się bardziej uniwersalne niż drewno i bardzo dobrze tłumią wszelkie hałasy. Łączenia paneli często jednak wchłaniają wilgoć, co powoduje łódczkowania. Co więcej, jeśli są wykonane ze sztucznego materiału, podczas chodzenia wydają nieprzyjemny, głuchy odgłos, który może przeszkadzać nie tylko lokatorom, ale również sąsiadom z dołu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*