BJJ GI – kimono do BJJ – rozpocznij walkę i kup swoje pierwsze kimono BJJ

Jeśli jesteś zainteresowany walką kontaktową to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na Brazylijskie ju-jitsu. Sport walki, którego początki zaczęły się w Brazylii wywodzi się z zapasów i judo. Jest połączeniem ju-jitsu, zapasów oraz judo.  BJJ to walka w zwarciu obejmująca zarówno walkę w stójce jak i parterze.

Kimono BJJ i zasady walki

Walka dzieli się na zasadnicze dwie formuły, do których należą GI i no-GI. Która forma BJJ jest lepsza? Określ to sam, natomiast ja przedstawię Ci zalety trenowania BJJ GI.
W BJJ GI walka odbywa się w GI, potocznie nazywanym kimono. W walce GI przeciwnicy mają wiele możliwości chwytania. Kimono, w które ubrane jest przeciwnik można wykorzystać do określonych technik. Łapanie za kimono nie jest zabronione jak w no-GI, a jest wręcz wskazane. Umiejętne posługiwanie się ubiorem przeciwnika pozwala na przejęcie kontroli i wygranie walki.
Jeżeli decydujesz się na trening w BJJ GI powinieneś zdawać sobie sprawę z licznych korzyści tej formuły BJJ.  Pierwszą z nich jest silny korpus i górna część ciała. Chwytanie za rękawy, kołnierz czy spodnie wpływa znacząco na wzmocnienie mięśni i ścięgien górnej części cała. Twoje przedramiona, zostaną bardzo mocno wzmocnione.

Trening oraz sama walka GI wymaga od zawodnika podjęcia pewnej strategii. Chwyty w GI odpowiednio wykorzystane pozwalają na kontrolę siły przeciwnika. Obejmij dobrą strategię przez co wymusisz na swoim przeciwniku skorzystanie z trudniejszych technik.

Jeżeli zdecydowałeś się już na walkę w formule BJJ GI to warto poruszyć temat kimono.
Kupując pierwsze kimono BJJ zwróć uwagę na jego wykonanie i wagę. Warto zaopatrzyć się w kimono, które pozwoli Ci poruszać się z lekkością i nie zniszczy się przy wykorzystaniu kilku pierwszych technik. Ważnym detalem, który należy również spełnić jest dopasowanie. Pamiętaj o tych uwagach podczas pierwszego zakupu!

Ofertę kimon BJJ znajdziesz na https://www.mantoshop.pl/pol_m_ODZIEZ-TRENINGOWA_KIMONA-BJJ-GI-155.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*