Dobre wiązania snowboardowe gwarancją bezpieczeństwa na stoku

Sezon zimowy zbliża się bardzo szybko, dlatego miłośnicy białego szaleństwa przygotowują sprzęt i planują, gdzie i z kim wyjadą, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Wielu z nich nie może się już doczekać, by pojeździć na nartach czy snowboardzie.

Dlaczego wybieramy snowboard?

Snowboard swoją specyfiką bardzo przypomina narty, ale również deskorolkę albo surfing. Powstał w latach 60. i rozwijał się stopniowo. Pierwsze prymitywne deski dziś zastępuje profesjonalny sprzęt. Duży wybór i łatwy dostęp do specjalistycznego oprzyrządowania sprawia, że każdy sportowiec, bez względu na swoje predyspozycje fizyczne i umiejętności, znajdzie coś dla siebie. Deski mają różnorodne kształty, długość i szerokość, często wyposażane są również w smycz podłączaną do kostki.
Każdy, podczas zimowego wyjazdu w góry, może skorzystać z wypożyczalni oraz lekcji udzielanych na stokach. Może również kupić taki sprzęt, zwracając jednak uwagę na jego jakość. To bardzo ważne nie tylko ze względu na komfort, ale i bezpieczeństwo.

Wiązania snowboardowe

Bezpieczną jazdę gwarantują przede wszystkim wiązania snowboardowe. To one, jeżeli są dobrze dobrane, utrzymują buty w odpowiedniej pozycji, spełniając oczekiwania i potrzeby każdego snowboardzisty. Bardzo ważne jest, aby wiązanie snowboardowe było odpowiednio dobrane do stylu jazdy i umiejętności użytkownika.
Wyróżnia się dwa rodzaje wiązań: twarde i miękkie. Wiązanie do deski miękkie daje poczucie swobody oraz komfort użytkowania i jest najbardziej popularne. Twarde wiązania stosuje się zwłaszcza w jeździe slalomowej oraz w czasie wyścigów w snowboard crossie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*