Bajeczny Meksyk

Z Meksykiem kojarzą się kapelusze Sombrero i pyszne burrito, jednak to miejsce ma do zaoferowania o wiele więcej. Meksyk jest jednym z barwniejszych i ciekawszych krajów godnych odwiedzenia. Charakteryzuje się przepyszną kuchnią, krajobrazem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i ogromnym bogactwem kulturowym. Meksykanie to bardzo otwarci ludzie, dzięki czemu turyści mogą w pełni poznawać czar Meksyku. Meksyk wakacje mogą zadowolić ludzi o różnych preferencjach w kwestii wypoczynku.

Półwysep Jukatan

Meksyk wakacje bardzo często zaczynają się od wizyty na półwyspie Jukatan. Bardzo interesującym miejscem na półwyspie jest prekolumbijskie miasto Chichen Itza. Jest to miasto, które wiąże się z kulturą i dorobkiem rdzennych ludów Ameryki Południowej: Majów i Tolteków. Początki miasta sięgają IV wieku. Budowle, na które warto zwrócić uwagę to między innymi Świątynia Wojowników czy El Castillo.
Mayapan jest z kolei ośrodkiem cywilizacji prekolumbijskiej. Dzisiaj prowadzi się tutaj badania archeologiczne. W stolicy Jukatanu – Meridzie również można znaleźć ciekawe obiekty. Jest nim między innymi katedra świętego Ildefonsa.

Cancun

Miasto Cancun ma ledwie kilkadziesiąt lat, a już jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Meksyku. Meksyk wakacje bardzo często oznaczają korzystanie z ośrodków wczasowych w Cancun i relaks na plażach, które się tam znajdują. Miłośnicy nurkowania znajdą tutaj dla siebie miejsca, gdzie będą mogli oddawać się swojej pasji. Nie brakuje też możliwości uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Cancun jest też miejscem, w którym po wyczerpującym i aktywnym podróżowaniu można się po prostu zrelaksować i odpocząć w atmosferze karaibskiego luksusu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że samo Cancun absolutnie nie oddaje w pełni tego, czym jest kultura meksykańska i jaki Meksyk jest naprawdę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*