Kinetic Sand – Omówienie

Piasek kinetyczny, kinetic sand to zabawka, która bardzo długo utrzymuje się na rynku, bawiąc kolejne pokolenia maluchów. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Swój fenomen zawdzięcza po części dobrym reklamom oraz estetycznie i zachęcająco wyglądającym opakowaniom, po części zaś niezwykłym właściwościom.

Czym jest piasek kinetyczny?

Piasek kinetic sand nigdy nie wysycha, można więc bawić się nim przez bardzo długi czas. Przy tym nie przykleja się do dłoni (a przynajmniej nietrudno jest go otrzepać), jest bardzo łatwy w ugniataniu i modelowaniu oraz nie sprawia problemów przy czyszczeniu. Zabawka zachęca także licznymi wariantami kolorystycznymi, a także różnymi możliwościami zabawy, zależnie od wybranego pakietu. W linii prodkuktów kinetic sand zestaw z foremkami w kształcie części zamku, samochodu, morskich stworzeń lub z „piaskownicą”, ewentualnie grabkami i innymi przyborami plażowymi to tylko kilka opcji wyboru.

Zalety zabawy z kinetic sand

Wiele pudełek posiada dwie paczki piasku, dzięki czemu łatwo można podzielić je między dwójkę dzieci. Do wad produktu należy wysoka cena i konieczność używania na śliskim, na przykład szklanym, blacie. Mimo to, kinetic sand pomaga w rozwoju manualnych zdolności dziecka i zapewnia wiele godzin zabawy, bez konieczności udawania się w podróż nad morzem lub do często niezbyt higieniczniej parkowej piaskownicy.

Maluch może bawić się również w deszczu, co nie byłoby możliwe w przypadku wymienionych wyżej opcji spędzania wolnego czasu. Istnieje wiele podróbek i naśladowców marki kinetic sand, ich produkty często są jednak niskiej jakości, nie spełniając obietnic dotyczących między innymi niewysychania piasku oraz łatwości sprzątania. Niektórzy rodzice próbują także własnoręcznie stworzyć kinetyczny piasek z ogólnodostępnych produktów, na podstawie dostępnych w internecie przepisów. Takie rozwiązanie nie jest zalecane, ponieważ zwykle po prostu nie działa, a wytworzony piasek nie ma pożądanych przez dziecko i rodzica właściwości.

Podsumowując, oryginalny produkt wart jest swojej ceny i prawdopodobnie zapewni maluchowi wiele godzin dobrej, ciekawej, kreatywnej zabawy. Rodzice powinni pamiętać o zapewnieniu dziecku odpowiednich warunków, tak żeby piasek można było łatwo posprzątać.

Ciekawą ofertę możesz znaleźć na:

https://marcys-zabawki.pl/product-pol-94-Piasek-kinetyczny-Kinetic-Sand-podwodny-swiat-foremki-454g-niebieski.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*