Oczyszczanie organizmu sokami

W organizmie każdego człowieka codziennie zbierają się niekorzystne substancje i toksyny. Pochodzą one ze spożywanych produktów, używek, kosmetyków, a nawet powietrza. Ich działanie jest długotrwałe i szkodliwe, dlatego co jakiś czas należy się ich pozbyć, poprawiając tym samym stan skóry, włosów, paznokci oraz wzmacniając odporność. Pomóc w tym może odpowiednia dieta, a w szczególności cieszące się ogromną popularnością oczyszczanie sokami. Wszelkiego rodzaju napoje ze świeżych owoców i warzyw świetnie się tu bowiem sprawdzają.

Jak powinno wyglądać prawidłowe oczyszczanie sokami? Przede wszystkim należy pamiętać, że nie można ciągnąć tego procesu przeciągać zbyt długo, p

onieważ może mieć to opłakane skutki dla naszego organizmu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedynie oczyszczanie, a nie sposób odżywiania, dlatego powinno trwać maksymalnie 7 dni. W ciągu tygodnia należy pić soki różnego rodzaju – w pierwszej części dnia owocowe (np. z jabłek, pomarańczy, bananów), gdyż zawierają sporo cukru, zaś po południu soki warzywne (z marchwi, buraków, szpinaku, a także kapusty kiszonej). Mogą one mieć formę koktajli lub zup typu krem. Nie wolno używać do nich soli, za to z powodzeniem skorzystać można z różnego rodzaju ziół i przypraw. Rano, po przebudzeniu, warto skusić się na przegotowaną lub mineralną wodę z cytryną, zaś wieczorem, tuż przed snem – na zaparzoną zieloną lub ziołową herbatę. Może być to napar z pokrzywy, kopru, melisy czy rumianku. Bezwzględnie wyeliminować natomiast trzeba alkohol i kawę.

Kiedy najlepiej przeprowadzać oczyszczanie sokami? Dobra jest właściwie każda pora roku, jednak nie ulega wątpliwości, że najlepiej rozpocząć ten proces latem, gdy mamy nieograniczony wręcz dostęp do wszelkiego rodzaju świeżych warzyw i owoców, zawierających mnóstwo witamin i niezbędnych elementów.

Dowiedz się więcej na: https://naturacoldpress.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*