Odpowiedzialne przewożenie psa w samochodzie

Pies

Przewóz zwierząt w samochodzie wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Jeśli chodzi o psy, istnieje bardzo duża różnorodność akcesoriów ułatwiających ich transport. Dzięki dokonaniu dobrego wyboru zwierzę będzie bezpieczne przez całą drogę i nie spowoduje zagrożenia dla kierowcy i pasażerów.

Przed czym trzeba się zabezpieczyć?
Warto pamiętać, że kwestia zabezpieczeń dla psa w samochodzie podejmowana jest ze względu na obopólne bezpieczeństwo zwierzęcia i jego właścicieli. Pies może czuć się zestresowany i rozdrażniony, więc jego reakcje staną się – prawdopodobnie – nieprzewidywalne. U niektórych pupili wygląda to tak, że siedzą skulone i przestraszone, ale inne mogą reagować agresją. Dlatego też przewożenie psa w samochodzie zawsze jest wyzwaniem ze względu na ilość możliwych bodźców.

pies

 

Właściwe zabezpieczenie
Istnieją bardzo różne akcesoria do przewożenia psa w samochodzie. Jednym z rozwiązań jest oczywiście transporter, do którego można włożyć zwierzę. Jest to jednak opcja dla mniejszych psów – dodatkowo kontenerek można przykryć. W wyposażeniu dla psa trzeba też koniecznie wspomnieć specjalne pasy dla psów. Wybór właściwego rozmiaru pozwoli zabezpieczyć zwierzaka podobnie jak wygląda to w przypadku ludzi. Komfort pupila w aucie podniosą również maty, którymi można wyścielić siedzenia lub wnętrze transportera. Proste rozwiązanie to też szelki przeznaczone dla psów, którymi można przypiąć zwierzę w wybranym miejscu. Wszystkie akcesoria powinny być oczywiście najwyższej jakości, ich uszkodzenie podczas jazdy może być opłakane w skutkach.

Dowiedz się więcej na: https://www.joqu.com.pl/pl/oferta/przewozenie-psa-w-samochodzie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*